Trendy ve web designu 2023 -1

Část I.

Trendy ve web designu 2023: jaké obrázky a vizuální prvky zaujmou vaše návštěvníky/klienty

Měli bychom si uvědomit jeden zásadní fakt: vizuální obsah je klíčem k udržení pozornosti vašich návštěvníků na vašem webu. Proč? No, protože jsme všichni trochu jako malé děti v cukrárně – chceme vidět něco krásného, barevného a lákavého. A pokud to nenajdeme, prostě odejdeme jinam.

Nyní, když jsme si uvědomili důležitost vizuálního obsahu, je čas představit hlavní trendy ve web designu pro rok 2023. Tyto trendy vám pomohou zaujmout návštěvníky jako magnet a zvýšit konverze rychleji než rychlost světla. Takže pojďme na to.

1. Vraťme se do minulosti: Retro a vintage styl

V roce 2023 se budeme vracet zpátky do minulosti – alespoň co se týče web designu. Retro a vintage styl se stávají stále populárnějšími, a to díky své jedinečnosti a nostalgie, kterou vyvolávají. Takže neváhejte použít staré plakáty, písma nebo ilustrace ve svém designu. Vytvořte tak pro návštěvníky pocit, že se vrátili v čase, a zaujměte je svým originálním stylem.

2. Hravost a animace: Pohybující se obrázky

Kdo říká, že dospělí nemohou být hraví? V roce 2023 budou na scéně web designu vládnout animace a interaktivní prvky. Od jednoduchých hover efektů přes parallax scrolling až po komplexní animace – všechno, co přidává pohyb a život vašemu webu, bude velkým hitem. A nezapomeňte na GIFy! Tyto malé pohyblivé obrázky jsou stále oblíbenější a mohou dodat vašemu webu šmrnc. Ale, bacha moc to nepřehánějte.

3. Minimalismus a jednoduchost: Méně je někdy více

I když se to může zdát jako protiklad předchozímu trendu, minimalismus a jednoduchost budou také velkým hitem v roce 2023. Čisté linie, jednoduché barvy a přehledné rozložení – to vše přispívá k tomu, že se návštěvníci na vašem webu cítí pohodlně a není jim nic vnuceno. Takže pokud chcete zaujmout své návštěvníky, nebojte se jít cestou minimalismu.

4. Příroda a udržitelnost: Zelený design

V dnešní době, kdy je životní prostředí stále více ohroženo, je důležité ukázat, že vám záleží na naší planetě. Proto se v roce 2023 očekává nárůst používání přírodních motivů a prvků spojených s udržitelností ve web designu. Použijte fotografie přírody, zelené barvy nebo ikony spojené s recyklací a ekologickými materiály. Tímto způsobem ukážete svým návštěvníkům, že jste součástí řešení, nikoli problému.

5. Ilustrace a ručně kreslené prvky: Osobní dotek

V roce 2023 se také očekává nárůst používání ilustrací a ručně kreslených prvků ve web designu. Tyto prvky dodají vašemu webu osobní dotek a zároveň zaujmou návštěvníky svou originalitou. Takže pokud chcete vytvořit web, který bude opravdu jedinečný, nebojte se použít vlastní ilustrace nebo ručně kreslené prvky.

Závěrem nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je kombinace těchto trendů s vaší vlastní kreativitou a osobitostí. Takže směle do toho a dobývejte internet svým jedinečným designem.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.